Pinterest

Facebook

Google+

MySpace

Stumbleupon

Twitter

Delicious

Meble sosnowe

Drewno sosnowe to miękkie drewno, łatwe w obróbce, którego kształt słojów, zapach i estetyka gwarantują wyroby meblowe na najwyższym poziomie jakościowym. Cena mebli drewnianych jest obecnie porównywalna
z cenami mebli wiórowych (płyta MDF) a ich trwałość
i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa.

Meble dwukolorowe

Obecnie coraz większą popularność zyskują meble barwione w dwóch kolorach. Zwykle wieniec górny
i dolny malowany jest na ciemniejszy kolor o wysokim kontraście natomiast pozostała część mebla pokrywana jest kolorem białym lub innym jasnym odcieniem dostępnym w naszej palecie barw.

Materace do łóżek

Współpracujemy z firmą M&K Koło foam, która jest największym polskim producentem materacy lateksowych, piankowych oraz sprężynowych. Do naszych łóżek szczególnie polecamy materace Koło foam ze względu na najwyższą jakość wykonania, nowoczesne technologie produkcji, które w rezultacie gwarantują komfortowy i głęboki sen. O materacach firmy M&K Koło foam można przeczytać na blogach: materace24.com.pl - blog poświęcony materacom lateksowym oraz mkfoam24.pl - blog o materacach Koło foam.

Strona głównaMeble sosnowe

Meble sosnowe

Meble sosnoweJeśli zastanawiasz się nad zakupem mebli drewnianych, decyzja o tym jaki gatunek drewna wybrać może okazać się bardzo trudna. Duża liczba rodzajów drewna i wykończeń może nastręczyć kupującemu wiele problemów przy wyborze nowych mebli. Sosna jest najczęściej wykorzystywanym budulcem w produkcji mebli. Dzieje się tak ze względu na łatwość obróbki drewna sosnowego. W tym gatunku można kupić wszystko co nas interesuje: szafy sosnowe, regały sosnowe, toaletki, lustra, wieszaki, zabawki,... . Mogą to być gotowe meble lub do samodzielnego składania. Oto kilka wskazówek, o których warto wiedzieć przed zakupem mebli sosnowych.

Drewno sosnowe?

Drewno poszczególnych rodzajów drzew może być miękkie lub twarde. Sosna jest zaliczana do drewna miękkiego. Ma przyjemny jasny kolor z widocznymi słojami, które zazwyczaj są ciemniejsze od reszty drewna. Wiele stolarzy faworyzuje sosnę, ponieważ z tym gatunkiem drewna jest znacznie łatwiej pracować niż z drewnem twardym.

Czy meble sosnowe to najlepszy wybór?

Meble sosnowe, ze względu na swą popularność są znacznie tańsze, niż meble z drewna twardego np. meble brzozowe lub meble bukowe. Dodatkowo mogą być produkowane w elementach do samodzielnego składania co sprawia że stają się jeszcze popularniejszym wyborem wśród konsumentów. Meble sosnowe mogą być barwione odpornymi na ścieranie lakierami półmatowymi, które odpowiednio zabezpieczają powierzchnię mebla lub woskowane za pomocą naturalnych wosków na bazie pszczelego miodu, które nie zabezpieczają drewna w takim stopniu ale są polecane dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Drewno sosnowe ma bardzo ładną strukturę, która zapewnia unikalny charakter powierzchni. Meble sosnowe dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Nie wykończone meble sosnowe, mogą być personalizowane poprzez malowanie lub stylizowanie we własnym zakresie. Daje to dużą elastyczność przy kompletowaniu mebli do mieszkania. Meble sosnowe mogą być również oczyszczone i przemalowane zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela. Polecam blog dotyczący mebli sosnowych: woskowanemeble24.pl.

O czym należy pamiętać?

Jakość mebli sosnowych może się znacznie różnić. Meble sosnowe mogą służyć przez dziesięciolecia jeżeli są wykonane dobrze. Sęki mogą dodawać atrakcyjności meblom, ale należy zwrócić uwagę na głębokie sęki tworzące otwór w ścianie mebla. Zbyt wiele sęków może osłabić ścianę a jeżeli jest to kawałek mocno obciążany może dojść nawet do złamania deski. Sosna jest wytrzymałym drewnem ale jest to miękki gatunek, który może być łatwo wgnieciony i porysowany. Jak wszystkie gatunki drewna, sosna będzie się odkształcać pod wpływem stałej wilgoci. Dobrze wykonane meble sosnowe będą gładkie i równe. Szuflady powinny wyciągać się sprawnie i utrzymywać swój kształt pod obciążeniem.

Cena a jakość?

Niedrogie meble sosnowe są sprzedawane w dużych sieciach handlowych lub sklepach internetowych dużych producentów. Made of Wood Group prowadzi sprzedaż pełnej gamy produkowanych seryjnie, niedrogich mebli sosnowych do samodzielnego składania. Skręcanie mebli nie jest zbyt trudne a dołączana instrukcja ułatwia zadanie. Producent oferuje meble w bardzo dobrych cenach a bogata oferta sprawi, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.


Piotr Morawski

Autor: Piotr Morawski

O autorze: Piotr Morawski pracuje w firmie Made of Wood Group. Jest webmasterem i specjalistą od marketingu internetowego. Specjalizuje się także w technologii produkcji mebli drewnianych oraz posiada szeroką wiedzę o materacach firmy M&K Koło foam.

Dołącz do Piotra Morawskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Artykuły

Kolekcja Roma

Kolekcja Roma

Meble drewniane to zapach naturalnego drewna, komfort użytkowania, estetyczny wygląd
i ponadczasowy charakter. Kolekcja Roma jest zwykle barwiona w dwóch odcieniach, meble mogą być lakierowane lub woskowane w dwóch dowolnie wybranych przez klienta kolorach. Kolekcja Roma to nasza nowa kolekcja, która zyskuje coraz szersze grono wielbicieli.

Kto jest on-line

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.