Pinterest

Facebook

Google+

MySpace

Stumbleupon

Twitter

Delicious

Meble sosnowe

Drewno sosnowe to miękkie drewno, łatwe w obróbce, którego kształt słojów, zapach i estetyka gwarantują wyroby meblowe na najwyższym poziomie jakościowym. Cena mebli drewnianych jest obecnie porównywalna
z cenami mebli wiórowych (płyta MDF) a ich trwałość
i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa.

Meble dwukolorowe

Obecnie coraz większą popularność zyskują meble barwione w dwóch kolorach. Zwykle wieniec górny
i dolny malowany jest na ciemniejszy kolor o wysokim kontraście natomiast pozostała część mebla pokrywana jest kolorem białym lub innym jasnym odcieniem dostępnym w naszej palecie barw.

Materace do łóżek

Współpracujemy z firmą M&K Koło foam, która jest największym polskim producentem materacy lateksowych, piankowych oraz sprężynowych. Do naszych łóżek szczególnie polecamy materace Koło foam ze względu na najwyższą jakość wykonania, nowoczesne technologie produkcji, które w rezultacie gwarantują komfortowy i głęboki sen. O materacach firmy M&K Koło foam można przeczytać na blogach: materace24.com.pl - blog poświęcony materacom lateksowym oraz mkfoam24.pl - blog o materacach Koło foam.

Strona głównaStoły i krzesła do restauracji – jak dobrać styl do wystroju wnętrza?

Stoły i krzesła do restauracji – jak dobrać styl do wystroju wnętrza?

 Stoły i krzesła do restauracji

Przez restaurację zwykle przewija się mnóstwo osób, które szukają dobrego jedzenia, najlepiej w atrakcyjnej cenie. Właścicielom zależy – z oczywistych powodów – by ich restauracja przyciągała do siebie jak najliczniejszą klientelę. By to osiągnąć trzeba zrobić sobie dobrą reklamę. Co nią jest, jeśli nie smaczne posiłki, adekwatne do nich ceny i przykuwający uwagę wystrój? To w tych trzech elementach tkwi recepta na zachęcenie ludzi do odwiedzania właśnie tego, a nie innego lokalu gastronomicznego, a tym samym zwiększenia swoich obrotów. To szansa na rozwój dla restauracji, zbudowanie silnej marki i być może pierwszy krok do otworzenia całej sieci lokali.

Niepowtarzalny wystrój restauracji

Żadna restauracja nie może się obejść bez mebli: krzeseł i stołów – to podstawa, której wymagają klienci, to podstawa, która jest tak oczywista, jak kropka na końcu zdania. Jednak często pojawia się bardzo istotne pytanie: jakie meble wybrać? Z jakiego materiału? W jakim stylu powinny być? Jeśli jesteśmy zdeterminowani by zapewnić naszym gościom tylko to co najlepsze, to powinniśmy się poważnie zastanowić nad wyborem mebli drewnianych. Wybór ten jest przejawem myślenia długofalowego. Dlaczego? O tym poniżej.

Jak wiadomo, duża ilość gości to także zwiększona eksploatacja wyposażenia, a tym samym częstsza możliwość uszkodzenia mebli. Ciągłe przesuwanie, szuranie nimi, styczność z gorącymi naczyniami, przypadkowo rozlane napoje, plamy, a także wiele innych „problemów” to realne zagrożenia dla restauracyjnych mebli. To właśnie dlatego potrzebne są takie meble, które będą wytrzymałe, solidne, dzięki czemu posłużą klientom przez długie lata, nie tracąc przy tym na swoim pięknie i funkcjonalności.

Takie właśnie są meble drewniane. Ich niepodważalną zaletą jest niezwykła wprost wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale także niemniej ważna funkcja estetyczna. Wybór mebli drewnianych to również oszczędność, ponieważ ich cechy sprawiają, że nie zużywają się i nie niszczą się zbyt szybko, więc nie trzeba ich wymieniać po krótkim czasie użytkowania. Meble drewniane są piękne i trudno znaleźć kogoś, kto miałby na ten temat przeciwne zdanie. Nie można zapomnieć, że wymagana jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja tych mebli. Na szczęście nie zabierze ona ani dużych nakładów finansowych, ani nie będzie trzeba poświęca na nią znacznych ilości wolnego czasu.

Pozostaje kwestia wyboru stylu mebli, ale i tutaj jest ona nieco uproszczona, ponieważ meble drewniane pasują do praktycznie każdego typu urządzania wnętrz (nie tylko mieszkalnych, ale również właśnie restauracyjnych). Styl aranżacji restauracji powinien być dopasowany przede wszystkim do serwowanych posiłków. Oznacza to, że wspólnie powinny tworzyć spójną całość, uzupełniać się wzajemnie. Dopasowanie stylu mebli do oferowanych dań pozwoli klientowi lepiej wczuć się w klimat i stworzy niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu. Sprawi także, że zapadnie ono w pamięci i będzie się chciało do tego miejsca wrócić. Meble drewniane najbardziej pasują do naturalnych wnętrz, posiłków – jak najbardziej na miejscu są lokale oferujące ekologiczną żywność, promujące naturę i naturalność, ale także te, które przybliżają kulturę np. skandynawską. Meble drewniane świetnie uzupełnią odpowiednio dobrane dodatki, będące zwieńczeniem dzieła. Kto wie, może pomysłowo urządzona restauracja stanie się nietuzinkowym dziełem sztuki?

Jakie powinny być meble?

Zarówno krzesła, jak i stoły muszą być stabilne – jednocześnie krzesła muszą być na tyle mobilne, by można je było bez problemu przesuwać. W zależności od aranżacji wnętrza krzesła będą wyposażone w oparcia lub nie. W wersji z oparciem musi być ono na tyle wysokie, by podtrzymywało plecy siedzącego. Ważna jest również wygoda, ale na szczęście meble drewniane zapewniają ją na dobrym poziomie. Stoły muszą być na tyle duże, by bez problemu pomieściły się na nich naczynia. Prócz tego ważna jest wspomniana już wcześniej stabilność – stoły nie mają prawa się chwiać.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Artykuły

Kolekcja Roma

Kolekcja Roma

Meble drewniane to zapach naturalnego drewna, komfort użytkowania, estetyczny wygląd
i ponadczasowy charakter. Kolekcja Roma jest zwykle barwiona w dwóch odcieniach, meble mogą być lakierowane lub woskowane w dwóch dowolnie wybranych przez klienta kolorach. Kolekcja Roma to nasza nowa kolekcja, która zyskuje coraz szersze grono wielbicieli.

Kto jest on-line

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.