Pinterest

Facebook

Google+

MySpace

Stumbleupon

Twitter

Delicious

Meble sosnowe

Drewno sosnowe to miękkie drewno, łatwe w obróbce, którego kształt słojów, zapach i estetyka gwarantują wyroby meblowe na najwyższym poziomie jakościowym. Cena mebli drewnianych jest obecnie porównywalna
z cenami mebli wiórowych (płyta MDF) a ich trwałość
i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa.

Meble dwukolorowe

Obecnie coraz większą popularność zyskują meble barwione w dwóch kolorach. Zwykle wieniec górny
i dolny malowany jest na ciemniejszy kolor o wysokim kontraście natomiast pozostała część mebla pokrywana jest kolorem białym lub innym jasnym odcieniem dostępnym w naszej palecie barw.

Materace do łóżek

Współpracujemy z firmą M&K Koło foam, która jest największym polskim producentem materacy lateksowych, piankowych oraz sprężynowych. Do naszych łóżek szczególnie polecamy materace Koło foam ze względu na najwyższą jakość wykonania, nowoczesne technologie produkcji, które w rezultacie gwarantują komfortowy i głęboki sen. O materacach firmy M&K Koło foam można przeczytać na blogach: materace24.com.pl - blog poświęcony materacom lateksowym oraz mkfoam24.pl - blog o materacach Koło foam.

Strona głównaNajwiększe targi meblowe w Europie

Największe targi meblowe w Europie

Każda licząca się na rynku branża ma swoje małe święto na targach poświęconych swojej dyscyplinie. To, można by przypuszczać, niewielkie i skierowane do zamkniętej grupy odbiorców, przedsięwzięcie rozrasta się do gigantycznych rozmiarów, ściągając na salony rzesze klientów, które trzeba liczyć w tysiącach, setki producentów i dziennikarzy z całego świata. Dla sprzedawców to niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie się, oczywiście z jak najlepszej strony, na rynku meblarskim i możliwość dotarcia do klientów zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Z kolei kontrahenci mają okazję zapoznać się z nowościami i aktualnymi trendami, a także wypatrzyć meble, które chcieliby posiadać na własność. Jak przystało na światową potęgę meblarską jaką jest Polska, takie targi organizowane są także w naszym kraju. Zapoznajmy się zatem z największymi i najważniejszymi targami meblowymi w Polsce i reszcie Europy.

Polska brama do raju

Targi 

Na początku każdego roku w Poznaniu otwierają się wrota prowadzące do meblowego nieba. Tegoroczna odsłona targów, które posiadają niezwykle prostą nazwę MEBLE POLSKA 2015 odbyła się w dniach 17-20 lutego. Targi zgromadziły potężną ilość zwiedzających, ich liczba przekroczyła magiczne 20 000 osób z 45 krajów, w tym egzotycznej Tanzanii, odległej Mongolii, a także z Izraela, Algierii i Uzbekistanu! Wystawców było nieco mniej – pojawiło się ich bowiem 240 z 9 europejskich krajów (m.in. z Holandii, Danii, Ukrainy i oczywiście Polski). Całość wystawiana była na aż 42 000 m2 powierzchni. Targi te są największymi w Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejna edycja tego przedsięwzięcia zaplanowana została na dni 8-13 marca 2016 roku.

Targi 

Jeszcze w tym roku, w dniach 8-11 września w Ostródzie odbędą się 42. Międzynarodowe Targi Meblowe 2015. Organizowane są w formule B2B (business to business), co zapobiega pojawieniu się na targach osób przypadkowych. To kolejna okazja do zaprezentowania swoich produktów na międzynarodowym rynku. Wzbogacenie grona klientów spowodowane podpisaniem umów handlowych zwiększa popularność firmy na rynku meblarskim. Swój udział zapowiedziało wielu polskich producentów.

Europejskie imprezy meblowe

W stolicy Rosji – Moskwie – odbywają się targi meblowe MEBEL. Najnowsza edycja rozpocznie się 23 listopada 2015 roku i potrwa do 27 dnia tego miesiąca. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Rosji, a także jedno z najbardziej znanych na świecie. Odbywa się na 80 000 m2 powierzchni wystawienniczej. W poprzednich latach imprezę odwiedziło ponad 100 000 zwiedzających. Oprócz wystaw odbywają się tam szkolenia, seminaria
i spotkania biznesowe.

Przenieśmy się teraz na zachód, do Niemiec, konkretnie do Bad Salzuflen. Odbywają się tam targi meblarskie i wyposażenia wnętrz M.O.W. Tegoroczna odsłona będzie mieć miejsce w dniach 20-24 września, a więc niedługo po imprezie w Ostródzie. Swój udział zapowiedziało ponad 400 wystawców z 50 krajów, którzy rozmieszczeni będą na 150 000 m2 powierzchni. Targi te to doskonała okazja do pozyskania nowych klientów z Niemiec. Producenci przedstawiają najnowsze trendy i swoje najlepsze produkty, a potencjalni klienci mają szansę się z nimi zapoznać.

W kwietniu 2015 roku, jedna ze światowych stolic mody, Mediolan, zmieniła się w najważniejszy ośrodek przemysłu meblarskiego. Wszystko za sprawą targów Salone del Mobile, które odbyły się tam w dniach 14-19 kwietnia. Najważniejsze targi meblowe we Włoszech przyciągnęły do siebie mnóstwo zwiedzających. Prestiż tej imprezy podkreślają prezentujące się tam firmy – należą one do światowej klasy producentów zajmujących się nowoczesnym wzornictwem i designem. W 2015 roku imprezę odwiedziło prawie 311 000 zwiedzających. Kolejna edycja targów: 12-17 kwietnia 2016 roku.

Kolejną prestiżową imprezą meblarską, drugą z odbywających się w Niemczech, tym razem w Kolonii, są Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz Imm Cologne. W tym roku, w dniach 19-25 stycznia, odbyła się 65. edycja. W 2014 roku wzięło w niej udział 1209 wystawców, w tym 15 z Polski, a całość odbyła się na 261 000 m2 powierzchni. W 2015 roku było to 1073 przedsiębiorstw z 50 krajów z całego świata. Liczba zwiedzających sięgnęła 146 000 osób ze 138 krajów. Na miejscu można było zapoznać się z ofertami producentów na m.in. meble kuchenne, łazienkowe, sypialniane oraz stylowe. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 19-24 stycznia 2016 roku.

Sytuacja branży meblowej

Jak widać, kondycja branży związanej z meblami ma się świetnie. Przedstawione targi to jedynie wierzchołek góry lodowej. Imprezy tego typu to wielka szansa zarówno dla producentów, jak i potencjalnych klientów. Ci pierwsi mają okazję zaprezentować się szerokiemu, międzynarodowemu gronu odbiorców, a zwiedzający stają przed szansą zapoznania się z najnowszymi ofertami producentów z wielu państw i wybrać meble, które będą im najbardziej odpowiadać swoim wyglądem, jakością i ceną.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Artykuły

Kolekcja Roma

Kolekcja Roma

Meble drewniane to zapach naturalnego drewna, komfort użytkowania, estetyczny wygląd
i ponadczasowy charakter. Kolekcja Roma jest zwykle barwiona w dwóch odcieniach, meble mogą być lakierowane lub woskowane w dwóch dowolnie wybranych przez klienta kolorach. Kolekcja Roma to nasza nowa kolekcja, która zyskuje coraz szersze grono wielbicieli.

Kto jest on-line

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.