Pinterest

Facebook

Google+

MySpace

Stumbleupon

Twitter

Delicious

Meble sosnowe

Drewno sosnowe to miękkie drewno, łatwe w obróbce, którego kształt słojów, zapach i estetyka gwarantują wyroby meblowe na najwyższym poziomie jakościowym. Cena mebli drewnianych jest obecnie porównywalna
z cenami mebli wiórowych (płyta MDF) a ich trwałość
i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa.

Meble dwukolorowe

Obecnie coraz większą popularność zyskują meble barwione w dwóch kolorach. Zwykle wieniec górny
i dolny malowany jest na ciemniejszy kolor o wysokim kontraście natomiast pozostała część mebla pokrywana jest kolorem białym lub innym jasnym odcieniem dostępnym w naszej palecie barw.

Materace do łóżek

Współpracujemy z firmą M&K Koło foam, która jest największym polskim producentem materacy lateksowych, piankowych oraz sprężynowych. Do naszych łóżek szczególnie polecamy materace Koło foam ze względu na najwyższą jakość wykonania, nowoczesne technologie produkcji, które w rezultacie gwarantują komfortowy i głęboki sen. O materacach firmy M&K Koło foam można przeczytać na blogach: materace24.com.pl - blog poświęcony materacom lateksowym oraz mkfoam24.pl - blog o materacach Koło foam.

Strona głównaStolarz – zawód przyszłości

Stolarz – zawód przyszłości

Stolarz

W życiu młodych ludzi jedną z pierwszych poważnych decyzji jest wybór do jakiej szkoły się udać. Zawodówka, liceum czy technikum? Zakończyć edukację po szkole średniej, czy iść na studia? Co chcę robić w życiu?  Czy to się będzie opłacać? Wiele osób zadaje sobie te pytania, ponieważ nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, a także brak im rozeznania w rynku pracy. Liczba osób bezrobotnych w całej Polsce w marcu 2015 roku wyniosła aż 1 860 600 osób[i]. Absolwenci gimnazjum często stawiają na liceum, bo to tylko trzy lata nauki, a później droga na studia stoi otworem. Technikum – cztery lata, wyuczony zawód i możliwość rozwijania się na studiach. Szkoła zawodowa to najczęściej, tak jak w przypadku liceum - trzy lata nauki, w tym bardzo dużo zajęć praktycznych. Ludzie myślą, że idąc na studia mają od razu zagwarantowane miejsce pracy, ale tak niestety nie jest – wielu absolwentów boryka się z problemem bezrobocia, mimo że są wykształceni i chętni do działania.

Niekończąca się historia

Każdy chciałby żyć godnie, pracować, dobrze zarabiać, nie martwić się o swoje utrzymanie i godne życie dla swojej rodziny. Żeby to jednak osiągnąć potrzebny jest dobry zawód, najlepiej taki, w którym pracy będzie pod dostatkiem, a pieniądze za jej wykonanie odpowiednie. Jednym z takich zawodów jest nieco zapomniany stolarz, który przeżywa swoją drugą młodość. Mimo nieustającej cyfryzacji naszego życia i wszystkich związanych z nim sfer potrzebujemy nie tylko informatyków. Wszak i informatyk musi na czymś postawić laptopa, na czymś usiąść, a po ciężkim dniu odprężyć się w wygodnym łóżku. Wielu ludzi stawia na rozwiązania nowoczesne, oryginalne meble, które jednak często są tworzone masowo, a przez to tracą na jakości. Możliwe, że nie zdają sobie sprawy z tego, że meble drewniane idealnie wpasowują się nie tylko w klasyczne aranżacje wnętrz, ale także w te nowoczesne. Niektórzy jednak wracają do starych, dobrych i porządnych mebli drewnianych – potrafiący docenić ich jakość nie wahają się gdy przyjdzie wybierać. By jednak meble drewniane, które charakteryzują się doskonałą jakością i komfortem mogły powstać, nie wystarczy tylko dobry gatunek drewna, potrzebni są także wykwalifikowani stolarze i meblarze.

Praca była, jest i będzie

Nie od dzisiaj wiadomo, że pracodawcy najchętniej zatrudniają osoby dobrze wykształcone, a przy tym mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Praca stolarza wymaga jednak jeszcze pasji i samozaparcia, które pozwolą osiągać satysfakcjonujące wyniki. Stolarz jest aktualnie zawodem odradzającym się na nowo. Są oni poszukiwani przez pracodawców w Polsce i za granicą, którzy gotowi są słono zapłacić za fachową robotę. Warto więc zastanowić się nad tym zawodem, gdy przychodzi czas wyboru. Dróg do osiągnięcia tego celu jest wiele – można ukończyć stolarską szkołę zawodową, wybrać technikum technologii drewna lub studiować jeden z kierunków związanych z drewnem (np. projektowanie mebli, inżynieria biotworzyw lub technologię drewna). Naukę warto połączyć z praktyką zawodową, bowiem takie połączenie przynosi najobfitsze owoce w przyszłości. Sama teoria nie wystarcza, potrzebne jest także obcowanie z drewnem i innymi stolarzami w rzeczywistości, które pozwoli na uzupełnienie wiadomości czysto teoretycznych o praktyczne zastosowanie. Stolarstwo jest niewątpliwie przyszłościowym zawodem, który zapewni dobre wynagrodzenie nawet w polskich warunkach.

[i] Liczba podana w przybliżeniu. Źródło: GUS.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Artykuły

Kolekcja Roma

Kolekcja Roma

Meble drewniane to zapach naturalnego drewna, komfort użytkowania, estetyczny wygląd
i ponadczasowy charakter. Kolekcja Roma jest zwykle barwiona w dwóch odcieniach, meble mogą być lakierowane lub woskowane w dwóch dowolnie wybranych przez klienta kolorach. Kolekcja Roma to nasza nowa kolekcja, która zyskuje coraz szersze grono wielbicieli.

Kto jest on-line

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.